Twórczość Młodych Pisarzy

Forum dyskusyjne dla osób piszących własne teksty lub tworzących własne dzieła.


#1 2009-12-31 14:11:51

Młoda_Pisarka

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-29
Posty: 14
Punktów :   

Książki

Jaki rodzaj książek najbardziej lubicie? Możecie polecić jakieś książki?

Ja najbardziej lubię powieści obyczajowe. Kilka pozycji, które bardzo polecam:
      Lauren Brooke - Heartland (26 części) -> szczególnie dla koniarzy
      Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza (8 części), Jana ze Wzgórza Latarni
      Piotr Dzięciołowski - Koń mi robił za kołyskę, Koń... To jest ktoś  -> obydwie książki dla osób lubiących konie
      Bonnie Bryant - Klub Siodła (2 części) -> dla lubiących konie, ale nie tylko
      Nicholas Evans - Zaklinacz koni -> wyciskacz łez
      Budge Wilson - Droga do Zielonego Wzgórza -> świetnie napisana książka, pokazująca losy Ani Shirley zanim znalazła się na Zielonym Wzgórzu
      Carrie Karasyov & Jill Kargman - Szkoła dla snobów -> wciągająca książka dla nastolatek
      James Herriot - Jeśli tylko potrafiłyby mówić (są chyba 3 części, ale czytałam tylko pierwszą) -> książka opowiadająca o początkującym weterynarzu
      Ann Brashes - Trzy wierzby -> ciekawa książka (nie da się oderwać, siedziałam po nocach) opowiadająca o przyjaźni, miłości oraz problemach
        współczesnej młodzieży.
      Franklin W. Dixon - Bracia Hardy -> odpowiednia osób lubiących kryminały i emocje
      Katarzyna Grochola - Nigdy w życiu -> świetna, dojrzała książka, polecam każdej kobiecie i prawie każdej nastolatce, opowiada o życiu, 
                                                                         mężczyznach, poglądach               
Wymieniłabym ich o wiele więcej, ale zostawię coś dla Was. Piszcie!

Offline

 

#2 2010-10-27 21:45:47

miyah

Amator

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 2
Punktów :   

Re: Książki

hmm, pozycje na pewno ciekawe, na zimowe wieczory pod kocykiem i kubkiem gorącego kakao!
ja bardziej gustuję w twórczości np. Pratchetta, dla fanów fantastycznych książek o zabarwieniu komediowym. a wbrew wszystkim pozorom moją ulubioną książką, którą czytałam już chyba ze sto razy i mam zamiar powtórzyć ją jeszcze z 300 razy, jest 'Ten Obcy'. nie wiem czemu tak ją uwielbiam i nie wiem dlaczego ktoś skazał ją na mękę wciskając na siłę do kanonu lektur szkolnych! to chyba najgorsze, co może przydarzyć się dobrej książce.
aa i jeszcze, co do ksiązek, które mogę polecić to te wszystkie opowiadające o historii kobiet ze wschodu. takie tytuły jak 'Miłość Peonii' Lisy See, czy także tej samej autorki "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz' - naprawdę genialne. polecam także "Ostatnią konkubinę" i hmm... sporo książek już przeczytałam, nie wiem co mogę jeszcze polecić. jak mi się coś przypomni, to na pewno dopiszę.
a co z sagą zmierzchu? przyznam się, że czytałam, nie ze względu na pattinsona, ale tak, żeby się przekonać. chyba nie wstyd się przyznać, że mi się nawet podobało?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.seekanddestroy.pun.pl www.tangokrakow.pun.pl www.galactikgoal.pun.pl www.gromostrow.pun.pl www.managerpbf.pun.pl